Święto Niepodległości w Mogilanach

Dnia 9 listopada na Sali Kulturowo – Wystawowej Urzędu Gminy Mogilany odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznych z okazji Święta Niepodległości w wykonaniu dzieci z Przedszkola „Iskierka” w Mogilanach oraz Oddziału Przedszkolnego przy SP w Mogilanach. Każda z grup zaprezentowała krótki występ artystyczny w postaci piosenki oraz tańców. Mieliśmy okazję zobaczyć „krakowiaka” w wykonaniu grupy Skrzaty, za który to taniec dzieci otrzymały II miejsce podczas „XIX Małopolskiego Przeglądu Tańca Ludowego Krakowiaczek 2018”. Po części artystycznej nadszedł czas na rozdanie nagród w Gminnym Konkursie Patriotycznym „Piękna nasza Polska cała.” Zwycięzcy konkursu oraz pozostali uczestnicy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Na koniec wszystkie dzieci wraz z nauczycielami punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewały 4 zwrotki hymnu. Całą uroczystość uświetniła obecność zaproszonych gości, wśród których byli Sekretarz Gminy p. Małgorzata Madeja, kierownik ZEAS p. Jolanta Jurkiewicz, ks. prob. Józef Milan oraz laureaci konkursu wraz z opiekunami.