Logopedia – Propozycje do ćwiczeń w domu

Witamy Rodziców i dzieci. Pani Izabela – logopeda, pedagog w naszym przedszkolu, zaprasza wszystkie chętne przedszkolaki z pomocą Rodziców do rozwijania języka, poprzez ćwiczenia i wierszyki logopedyczne. Życzymy wesołej zabawy buzi i języka. 
Najlepsze obrazy na tablicy gimnastyka buzi i języka (13) | Do ...
1. Polecamy wykonywanie w domu następujących ćwiczeń logopedycznych

2. Ćwiczenia utrwalające poznane głoski – (wierszyki z załącznika)
LOGOPEDYCZNE WIERSZYKI I RYMOWANKI DO UTRWALANIA GŁOSEk

Rytmika – propozycja muzyczna dla dzieci

Witamy. Zachęcamy dzieci i Rodziców do wspólej nauki i śpiewania piosenek w domu. Przywitajmy w ten sposób  wiosnę, która nadeszła.

Wydarzenia marzec 2018 - Przedszkole nr 23

Aby umilić czas dzieciom Pani Kinga – nauczyciel rytmiki w naszym przedszkolu – proponuje wesołe i skoczne melodie. Życzymy miłej zabawy.

Na początek piosenka na powitanie „Wszyscy sa witam Was”
https://youtu.be/h9wMpq8kqkA

Piosenka o wiośnie dla dzieci 3-4 letnich
https://www.youtube.com/watch?v=qoAwQ9WCWSM&list=PLg1CqgwFMHxhOQA-DdZK02cKWYu-sE_LZ&index=5

Dla dzieci starszych 5-6 letnich – również  Piosenka o wiośnie
https://www.youtube.com/watch?v=eXTBJkvsWsk

Zabawa rączki robią klap,klap, klap
https://youtu.be/qhvS9qq8_g8
 Wspólna gimnastyka
https://youtu.be/30BVfTvlsrE
Coś nowego dla wszystkich „Taniec Zygzak”
https://youtu.be/xm93WFJ7bNs
Zabawa w pociąg
https://youtu.be/kpVkqTKM1q8

REKRUTACJA 2020/2021- WYNIKI

Rodzice! Z uwagi na ograniczenia związane z funkcjonowaniem placówki podajemy NA STRONIE INTERNETOWEJ do publicznej wiadomości wyniki postępowania rekrutacyjnego.

Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia proszeni są o złożenie wypełnionego druku „Potwierdzenie woli zapisu dziecka” drogą e-mailową lub do skrzynki pocztowej w przedszkolu w Mogilanach, ul. Szkolna 1 w terminie do 3.04.2020r.     Mail: ps.iskierka@interia.pl

Wyniki rekrutacji do Przedszkola Samorządowego w Mogilanach Iskierka z Oddziałem w Libertowie na rok szkolny 2020/2021. Poniżej umieszczone są listy. Prosimy o zapoznanie się z nimi.

Załącznik do regulaminu rekrutacji- potwierdzenie zapisu_dziecka (1)

Wyniki rekrutacji – Listy dzieci

Uwaga! Zmiana dotycząca rekrutacji.

Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało Rozporządzenie w którym zostały zawarte zmiany dotyczące rekrutacji w placówkach oświatowych. 
§11b. W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, o których mowaw art. 158 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, wyniki postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów, o których mowa w art. 158 ust. 1 i 3 tej ustawy, podaje się do publicznej wiadomości także na stronach internetowych tych jednostek.

Informacja – praca zdalna logopedy, pedagoga

Szanowni Państwo

Wszyscy znaleźliśmy się w bardzo trudnej, stresującej sytuacji, która obciąża również dzieci. Jednak należy pamiętać, że jest ona przejściowa. Można pomóc dzieciom przejść ten okres bez stresu, wykorzystując razem spędzony czas na budowanie wzajemnych relacji. Wspólne rozmowy, zabawy, czytanie, wykonywanie zadań i pozwalanie dziecku na wyrażanie swoich emocji, wzmocni je i da poczucie bezpieczeństwa. Warto też trzymać się rutyny i zadbać o dobrą organizację dnia, aby dzieci miały wydzielony czas na obowiązki i zabawę. 

Dyrektor Przedszkola Monika Gumółka

W związku z faktem, że przez pewien czas będziemy współpracować zdalnie Pani Izabela – logopeda, pedagog udostępnia swój adres mailowy, poprzez który możecie się Państwo kontaktować.       iza.malec@gmail.com

Materiały do pracy z dziećmi będzie systematycznie przesyłać na stronę przedszkola. Z rodzicami dzieci z którymi są zajęcia rewalidacyjne będzie się kontaktować indywidualnie, drogą mailową.

Życzę Państwu zdrowia i wytrwałości. Mam nadzieję, że wkrótce spotkamy się w przedszkolu.

Izabela Dębska- Malec
Pedagog i logopeda