Spotkanie wigilijne w przedszkolu

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku.

Tradycją naszego przedszkola jest uroczysta wigilia a także przygotowanie i wystawienie w okresie przedświątecznym Jasełek. Przedstawienie jasełkowe w wykonaniu przedszkolaków z grupy Skrzaty w Mogilanach i Biedronek w Libertowie wprowadziły całą społeczność przedszkolną w świąteczny i magiczny czas. Jasełka obejrzały młodsze przedszkolaki, które były ogromnie zaciekawione. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sceny – stajenka z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. 

 

Mali aktorzy z wielkim przejęciem wygłaszali swoje role i z radością wszyscy śpiewali kolędy i pastorałki. Radosna i ciepła atmosfera świąteczna udzieliła się wszystkim zgromadzonym, złożyliśmy sobie życzenia świąteczne i z przyjemnością zasiedliśmy do stołu próbując potrawy wigilijne.

 

KONKURS RECYTATORSKI – WYNIKI

 

W konkursie recytatorskim „Brzechwa i Tuwim dzieciom” wzięło udział 17 dzieci z Mogilan oraz 14 z Libertowa. Mali artyści dzielnie zapanowali nad tremą i chętnie wyrecytowali wiersze przed publicznością złożoną z nauczycieli oraz innych przedszkolaków.

W Mogilanach jury w składzie p. Dyrektor Monika G., mgr Kinga S. oraz p. Magdalena M. a w Libertowie: mgr Mariola W., mgr Iwona K. oraz mgr Wiola K.  oceniało występy pod względem: doboru wiersza, opanowania pamięciowego i ogólnych wrażeń artystycznych. Dzieci zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe: grupa młodsza – 3-4 latki oraz grupa starsza – 5-6 latki.

 

Oto lista laureatów:

MOGILANY:

I miejsce: Szymon K. i Weronika L.

II miejsce: Michalina W. i Ludwik S.

III miejsce: Alicja K. i Mikołaj S.

 

LIBERTÓW:

I miejsce: Kaja K. i Kaja G.

II miejsce: Michał T, Aurelia M. i Karolina P.

III miejsce: Wojciech B. i Zofia G.

 

Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!!!

 

 

Roztrzygnięcie konkursu „Zielnik jesiennych liści”

Dziękujemy dzieciom i rodzicom, dziadkom  za liczny udział w konkursie pt” Zielnik jesiennych liści”!

Celem przeprowadzonego konkursu było rozbudzenie wrażliwości estetycznej, plastycznej i aktywności twórczej przedszkolaków. Jury brało pod uwagę pomysłowość, oryginalność, estetykę pracy, wkład pracy dziecka poprawność oznaczeń gatunków drzew i liści a przede wszystkim zgodność z tematem.

Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów a ich autorzy zasłużyli na uznanie. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, dlatego jury zdecydowało się również na przyznanie wyróżnień.

WYNIKI

1-MIEJSCE Karol B. – za ciekawy pomysł, duży wkład dziecka i wysokie walory estetyczne wykonanego zielnika

2- MIEJSCE Kaja i Aleksander K.– za oryginalny pomysł kompozycji zwierząt z liści oraz estetykę pracy

3- MIEJSCE- Michalina W.– za estetykę, wkład pracy dziecka i wzbogacenie zielnika wierszykami

 

WYRÓŻNIENIA:

  • Helena P. 
  • Szymon P. 
  • Mikołaj N. i Mieszko N. 

Pozostałym uczestnikom gratulujemy pomysłowości i kreatywności!

Projekt „Wyzwania Teodora”

W ostatnim tygodniu, dzieci z grupy „Wiewiórki” zdobyły kolejne dwie odznaki w ramach projektu „Wyzwania Teodora”.  Podczas realizacji tematu „Jak wyglądał świat przed milionami lat” z pewnością nie mogliśmy się nudzić,
w szczególności, że temat dotyczył m.in. uwielbianych przez dzieci dinozaurów. Z wielu różnych aktywności, najbardziej spodobała się dzieciom zabawa w paleontologów, podczas której wyszukiwaliśmy ukrytych w ryżu dinozaurów. I tak zdobyliśmy odznakę – „Antynudka”. Natomiast podczas cotygodniowych ćwiczeń udało nam się zdobyć sprawność „Zdrowego osiłka”.  
Z niecierpliwością oczekujemy dalszych wyzwań Profesora Teodora.


 

 

Święty Mikołaj odwiedził nasze przedszkole!

The meaning and symbolism of the word - «Santa Claus»Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Każda grupa wykonuje ciekawe prace plastyczne, na których króluje Mikołaj. Wszystkie grupy przygotowują piosenki, które zaprezentują przed wyjątkowym gościem. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. Kiedy nadszedł długo oczekiwany dzień,  wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Wszystkie przedszkolaki wyszły na spotkanie ze świętym. Niektóre dzieci po raz pierwszy witały Mikołaja w przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność i obawę, ale przede wszystkim radość.  Opowiadały Mikołajowi o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są grzeczne. Mikołaj wręczał każdemu dziecku paczkę, a prezenty były wspaniałe: zabawki, książki, no i przede wszystkim słodycze.

Zdjęcia z Mikołajem, są wspaniałą pamiątką tego spotkania.

Wspomnienia z  Mikołajem w Libertowie

 

 

Wspomnienia z Mikołajem w Mogilanach