TEATRZYK „KRÓLEWNA O ZŁOTYM SERCU”

„Liczy się to, co ma się w sercu, a nie wygląd” – to myśl przewodnia spektaklu, który zaprezentowali DNIA 17.09. 2019r. aktorzy Teatru Kokon z Krakowa. Bajka „Królewna o złotym sercu” to opowieść o tolerancji i szacunku wobec odmienności, o mocy przyjaźni i miłości, odwiecznej i zwycięskiej walce dobra nad złem. Wyraziste postacie, magiczna fontanna i jej czarodziejska woda, sporo humoru i angażowanie publiczności we współtworzenie spektaklu – dzieciom bardzo odpowiada taka forma gry aktorskiej. Najodważniejsi tańczyli z królewną Kiarą oraz wyruszyli na niebezpieczną wyprawę pod wodzą księcia Filipa, by pokonać złą czarownicę. Wszyscy odetchnęli z ulgą, gdy historia miała swój pozytywny finał. I jak to w bajkach bywa, królewna i królewicz oczywiście

„żyli długo i szczęśliwie”.

V Ogólnopolski MaratonPrzedszkolaków 2019 – „Sprintem do Maratonu”- bieg nr 2

Dnia 28. 06. 2019r. dzieci z wszystkich grup z przedszkola w Mogilanach uczestniczyły w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków 2019 – „Sprintem do Maratonu”. Celem SPRINTEM DO MARATONU jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.  Wszyscy wspaniale pokonali wyznaczoną trasę i bezpiecznie dobiegli do mety. Gratulujemy!!!

Udział w Konkursie Piosenek ze Starego Śpiewnika „Rodzina Tralalińskich”

W marcu  2019  roku  w Młodzieżowym Domu Kultury K. I. Gałczyńskiego w Krakowie miały miejsce przesłuchania konkursu piosenek ze starego śpiewnika  „Rodzina Tralalińskich”.  Nasze przedszkolaki również uczestniczyły w tym konkursie piosenek. Jury postanowiło przyznać wyróżnienia w kategorii solistów dla Marty i Olenki z Przedszkola w Mogilanach . Gratulujemy talentów!!!

V Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków 2019- Sprintem do Maratonu

W czerwcu dzieci z grupy Skrzaty w Mogilanach i Biedronki w Libertowie  uczestniczyły w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków 2019 – „Sprintem do Maratonu”. Celem SPRINTEM DO MARATONU jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Dzieciaki solidnie się do biegu przygotowały i zaprosiły do uczestnictwa dzieci z grupy Biedronki – zerówka ze Szkoły Podstawowej w Mogilanach. Bieg odbył się 14.06.2019r. w Mogilańskim parku. Panie przygotowały dla dzieci numery startowe i wyznaczyły początek i koniec biegu (START I METĘ), następnie przeprowadziły rozgrzewkę. Dzieci z zapałem wykonywały ćwiczenia przygotowujące do biegu i odśpiewały hymn Sprintem do Maratonu, wtedy odbył się bieg.  Wszyscy wspaniale pokonali wyznaczoną trasę, bezpiecznie dobiegli do mety. Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Dla wszystkich biegaczy Panie przygotowały zasłużone MEDALE i DYPLOMY.
Przedszkolakom GRATULUJEMY dołączenia do grona małych maratończyków!!!

Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019 w Mogilanach i Libertowie

Dnia 18.06.2019r. odbyło się w przedszkolu w Mogilanach uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Dzieci z wszystkich grup zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne i pochwaliły się swoimi postępami. Było uroczyste pożegnanie dla tych, którzy już opuszczają przedszkole i wręczenie nagród i dyplomów. Dzieci z grupy Skrzaty – zaprezentowały wszystkim przedszkolakom bajkę pt. „Śpiąca królewna”.

Zakończenie roku w Libertowie odbyło się 19.06.2019r. Każda z grup zaprezentowała

montaż słowno-muzyczny.

Na koniec Pani Dyrektor życzyła wszystkim przedszkolakom udanych i wesołych wakacji.🌞🍦🌼

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM A W SZCZEGÓLNOŚCI PRZEDSTAWICIELOM RADY RODZICÓW ZA POMOC ORAZ ZAANGAŻOWANIE W SPRAWY PRZEDSZKOLA👏👏 ŻYCZYMY UDANYCH WAKACJI 🌞💐

Udział w Ogólnopolskim programie „Przedszkole Młodych Patriotów”

Nasze Przedszkole w Mogilanach i w Libertowie w okresie od 20.11.2018r. do 20.05.2019r. brało udział w Ogólnopolskim Programie „Przedszkole Młodych Patriotów”. Zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie . Warunkiem udziału w akcji było zgłoszenie i zorganizowanie w przedszkolu i wykonanie 5 zadań zaproponowanych przez organizatora.

Zadania były następujące:
– Przeprowadzenie pogadanki pt. „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą”.
– Przygotowanie plakatu „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”.
– Zorganizowanie przedszkolnego konkursu pieśni patriotycznych.
– Przygotowanie Kodeksu Postaw Patriotycznych.
– Przeprowadzenie pogadanki na temat postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego.

Wszystkie zadania zostały wykonane, zajęcia przeprowadzone. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat Polski, sławnych Polaków, Ojczyzny, żołnierzy walczących, dowiedziały się jak być dobrym obywatelem i jakie są cenne postawy patriotyczne. Dzieci są dumne z tego że są Polakami, znają swoje barwy i godło, z dumą śpiewają Mazurek Dąbrowskiego. Za udział w akcji przedszkole otrzymało Certyfikat i Tytuł: „Przedszkole Młodych Patriotów”

Wyjazd do Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu

Dnia 30.05.2019r. przedszkolaki z Mogilan wyjechały do  Ośrodka Kultury i Sportu w Myślenicach na spektakl interaktywny „Pszczółka Pola poznaje sekrety ula”.

Dzieci mogły uczestniczyć w edukacyjnym show zgodnym z podstawą programową! W trakcie interaktywnej przygody miały okazję porozmawiać z animowanym bohaterem (avatarem) na ekranie, a dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu wszystkich procesów poznawczych w innowacyjny sposób pogłębiły swoją wiedzę i dowiedziały się m.in.:
– dlaczego należy dbać o pszczoły,
– jakie funkcje pełnią one w naszym środowisku,
– jak produkuje się miód,
– jakich warzyw i owoców zabrakłoby, gdyby nagle zniknęły pszczoły,
– jak należy się zachować, aby zapobiec użądleniom?

Spotkanie z Ratownikami medycznymi

W maju odbyło się w przedszkolu spotkanie z Ratownikami medycznymi. Dzieci najpierw miały okazję obejrzeć strój ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy; w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorką. Następnie z wielką uwagą przyglądały się jak pani ratownik demonstrowała sztuczne oddychanie i masaż serca na przywiezionych przez siebie fantomach. Później najdzielniejsze przedszkolaki próbowały same udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem instruktorek. Dzieci miały też okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych.  Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

DZIĘKUJEMY ! To była dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja.

 

 

Powitanie wiosny

Dnia 21. 03. 2019r. Dzieci i Panie z Przedszkola w Mogilanach wybrali się na spacer do parku z Marzanną i gaikami, aby pożegnać Zimę i poszukać oznak Wiosny.  Podczas  spaceru dzieci  miały  okazję  przywoływać  Wiosnę  wierszykami,  piosenkami i  głośnymi  okrzykami.

„MASZERUJE WIOSNA” (Ta piosenka najbardziej się spodobała wszystkim dzieciom).

Tam daleko gdzie wysoka sosna
maszeruje drogą mała wiosna.
Ma spódniczkę mini, sznurowane butki
i jeden warkoczyk krótki.

Ref:  Maszeruje wiosna a ptaki wokoło
lecą i świergoczą głośno i wesoło.
Maszeruje wiosna w ręku trzyma kwiat,
gdy go w górę wznosi, zielenieje świat!

Nosi wiosna dżinsową kurteczkę,
na ramieniu małą torebeczkę
pewnie żuje gumę i robi balony,
a z nich każdy jest zielony.

                                                                          Ref: Maszeruje wiosna…

Naszą Marzannę – Zimę, postanowiliśmy wysłać na Biegun Północny i dlatego zanieśliśmy ją na przystanek autobusowy żeby kierowca autokaru zabrał ją w dalszą podróż i udało się !!!!! Nasi dociekliwi detektywi sprawdzili i na drugi dzień już Marzanny nie było. Życzymy jej wygodnej podróży.

Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W naszym  przedszkolu  przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej.  Zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną. W  salach  zazieleniły  się  kąciki  przyrody.  Dzieci  podlewały   wiosenne  kwiaty – żonkile, hiacynty i  krokusy.

Nie  zabrakło  również  prac  plastycznych,  dotyczących  pierwszych  zwiastunów  wiosny.

 

 

Wyjazd do Multikino na spektakl interaktywny Wielka przygoda małego żółwia! Tomek poznaje Polskę!

mapaDnia 13.03.2019r. Dzieci z grupy „Biedronki” z Libertowa i grupy dzieci „Wiewiórki, Sowy i Skrzaty” z Mogilan  wyjechały do Multikino w Krakowie na spektakl interaktywny
Wielka przygoda małego żółwia! Tomek poznaje Polskę!
Dzięki połączeniu zaawansowanej grafiki komputerowej, animacji i rzetelnej wiedzy, dzieci stały się aktywnymi uczestnikami fascynującego medialnego doświadczenia.
Na spotkaniu z „EduMagicą” młodzi widzowie rozmawiali na żywo z animowanym bohaterem, towarzyszyli w wyjątkowej edukacyjnej przygodzie, płynąc z nurtem Wisły przez Polskę. Dzieci poznały nowe miejsca i otoczenie przyrodnicze. Interaktywnie wzięły udział w perypetiach głównego bohatera.
Doświadczyły przy tym niesamowitych emocji.
Lekcja przygotowana została w oparciu o aktualna podstawę programową. Innowacyjna lekcja zainspirowała nas do aktywnej postawy wobec przyrody, dała rzetelną wiedzę o środowisku przyrodniczym i wzmocniła orientację proekologiczną u dzieci.

Dzieci podczas edukacyjnego show:
–  poznały  najciekawsze miejsca w Polsce, takie jak: Kraków, Warszawa, Toruń i Gdańsk,

–  utrwaliły popularne legendy polskie,
– dowiedziały się, jak to się stało, że Mikołaj Kopernik wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię,
– dowiedziały się, jak należy odczytywać mapę,
– dowiedziały się, jak należy zachować się nad wodą i że nie należy śmiecić i zanieczyszczać środowiska.