Dzień Babci i Dziadka w Mogilanach

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. 
22. 01. 2020r. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zawitają na Salę Narad Urzędu Gminy w Mogilanach gdzie odbywała się Uroczystość. 
Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. Dzieci zaprezentowały Jasełka, w przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.
To była naprawdę wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

Dnia 06.12.2019r. w przedszkolu w Mogilanach i Libertowie pojawiła się grupa teatralna „Skrzat” z Krakowa. Aktorzy przedstawili nam bajkę pt.  „Kłopoty Krysi Kaprysi”.  Była to opowieść o niesfornej dziewczynce o imieniu Krysia, która wszystkim dokuczała. Robiła na złość swoim bliskim, a do tego była bardzo leniwa. Na szczęście po wielu przygodach Krysia zmieniła swoje postępowanie i zrozumiała dlaczego warto być grzecznym. Teraz z niecierpliwością może czekać na przybycie Świętego Mikołaja tak, jak wszystkie grzeczne dzieci z naszego przedszkola.

No i  stało się. Do sali wszedł długo oczekiwany św. Mikołaj. Dzieci z wielką radością przywitały gościa. Z wielkim zaangażowaniem odpowiadały na pytania Mikołaja, a także śpiewały piosenki. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Uśmiech i zadowolenie nie znikały z buzi naszych przedszkolaków. Oczywiście największą radość sprawiły dzieciom prezenty zostawione przez Mikołaja.

 

Zajęcia „Głodne brzuszki”

W listopadzie w przedszkolu w Mogilanach odbyły się wyjątkowe zajęcia przyrodnicze pt. „Głodne brzuszki.”, które przybliżyły dzieciom tajemnice ptaków. Dzieci zagrały w grę, dowiadując się jakie ptaki i dlaczego odlatują na zimę, a także czym i kiedy  je dokarmiać. Dzieci własnymi rączkami stworzyły wypełnione przysmakami karmniki typu dzwonek i zabrały je po zajęciach do domu, aby zawiesić je ptakom i karmić we własnym ogrodzie. 

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Dnia 25.11.2019r. w Mogilanach i 26.11.2019r. w Libertowie odbyła się Zabawa Andrzejkowa podczas której dzieci, Rodzice i Nauczyciele bawili się wspólnie przy muzyce. Na spotkaniu pojawił się czarodziej Pan Sebastian Dusza z Centrum Animacji Muzycznej Anima Piano i poprowadził muzycznie całe to wyjątkowe spotkanie. Ten magiczny dzień był okazją do radości oraz wspólnej integracji. Dzieci radośnie bawiły się wraz z rodzicami przy muzyce. Pan czarodziej zorganizował różnego rodzaju zabawy andrzejkowe i rywalizację taneczną. Była zabawa ze znikającym krzesłem, taniec na gazecie, oraz różne układy i pląsy. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek.
Gdy nadszedł czas zakończenia zabawy, większość dzieci była już bardzo zmęczona, ale szczęśliwa i zadowolona ze wspólnej zabawy.  Dziękujemy Panu z Anima Piano za wspaniałe i zorganizowanie i poprowadzenie zabaw tanecznych! 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 25.11.2019r. obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie dzieci przyniosły swoje ulubione misie aby razem z nimi świętować i bawić się tego dnia. Dzieci prezentowały swoje misiowe przytulanki, przypomniały sobie słynnych  bohaterów bajkowych, narysowały pluszowego misia, otrzymały medal Przyjaciela Pluszowego Misia i poznały też historię tej niezwykłej maskotki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka. Popularność maskotki sprawiła, że zaczęto ją chętnie wykorzystywać w powstających bajkach dla dzieci. Na tej fali powstało wiele kultowych misiowych postaci takich jak m. in. Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Barnaba. W Polsce również narodzili się nowi pluszowi bohaterowie np. Miś Uszatek, Miś z okienka, Miś Coralgol. Wszystkie, choć wyglądem różniły się od siebie, były pluszowymi niedźwiadkami. Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. 

„Bo wiadomo nie od dziś, 

nie ma jak Pluszowy Miś!”

 

TEATRZYK „KRÓLEWNA O ZŁOTYM SERCU”

„Liczy się to, co ma się w sercu, a nie wygląd” – to myśl przewodnia spektaklu, który zaprezentowali DNIA 17.09. 2019r. aktorzy Teatru Kokon z Krakowa. Bajka „Królewna o złotym sercu” to opowieść o tolerancji i szacunku wobec odmienności, o mocy przyjaźni i miłości, odwiecznej i zwycięskiej walce dobra nad złem. Wyraziste postacie, magiczna fontanna i jej czarodziejska woda, sporo humoru i angażowanie publiczności we współtworzenie spektaklu – dzieciom bardzo odpowiada taka forma gry aktorskiej. Najodważniejsi tańczyli z królewną Kiarą oraz wyruszyli na niebezpieczną wyprawę pod wodzą księcia Filipa, by pokonać złą czarownicę. Wszyscy odetchnęli z ulgą, gdy historia miała swój pozytywny finał. I jak to w bajkach bywa, królewna i królewicz oczywiście

„żyli długo i szczęśliwie”.

V Ogólnopolski MaratonPrzedszkolaków 2019 – „Sprintem do Maratonu”- bieg nr 2

Dnia 28. 06. 2019r. dzieci z wszystkich grup z przedszkola w Mogilanach uczestniczyły w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków 2019 – „Sprintem do Maratonu”. Celem SPRINTEM DO MARATONU jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.  Wszyscy wspaniale pokonali wyznaczoną trasę i bezpiecznie dobiegli do mety. Gratulujemy!!!

Udział w Konkursie Piosenek ze Starego Śpiewnika „Rodzina Tralalińskich”

W marcu  2019  roku  w Młodzieżowym Domu Kultury K. I. Gałczyńskiego w Krakowie miały miejsce przesłuchania konkursu piosenek ze starego śpiewnika  „Rodzina Tralalińskich”.  Nasze przedszkolaki również uczestniczyły w tym konkursie piosenek. Jury postanowiło przyznać wyróżnienia w kategorii solistów dla Marty i Olenki z Przedszkola w Mogilanach . Gratulujemy talentów!!!

V Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków 2019- Sprintem do Maratonu

W czerwcu dzieci z grupy Skrzaty w Mogilanach i Biedronki w Libertowie  uczestniczyły w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków 2019 – „Sprintem do Maratonu”. Celem SPRINTEM DO MARATONU jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Dzieciaki solidnie się do biegu przygotowały i zaprosiły do uczestnictwa dzieci z grupy Biedronki – zerówka ze Szkoły Podstawowej w Mogilanach. Bieg odbył się 14.06.2019r. w Mogilańskim parku. Panie przygotowały dla dzieci numery startowe i wyznaczyły początek i koniec biegu (START I METĘ), następnie przeprowadziły rozgrzewkę. Dzieci z zapałem wykonywały ćwiczenia przygotowujące do biegu i odśpiewały hymn Sprintem do Maratonu, wtedy odbył się bieg.  Wszyscy wspaniale pokonali wyznaczoną trasę, bezpiecznie dobiegli do mety. Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Dla wszystkich biegaczy Panie przygotowały zasłużone MEDALE i DYPLOMY.
Przedszkolakom GRATULUJEMY dołączenia do grona małych maratończyków!!!

Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019 w Mogilanach i Libertowie

Dnia 18.06.2019r. odbyło się w przedszkolu w Mogilanach uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Dzieci z wszystkich grup zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne i pochwaliły się swoimi postępami. Było uroczyste pożegnanie dla tych, którzy już opuszczają przedszkole i wręczenie nagród i dyplomów. Dzieci z grupy Skrzaty – zaprezentowały wszystkim przedszkolakom bajkę pt. „Śpiąca królewna”.

Zakończenie roku w Libertowie odbyło się 19.06.2019r. Każda z grup zaprezentowała

montaż słowno-muzyczny.

Na koniec Pani Dyrektor życzyła wszystkim przedszkolakom udanych i wesołych wakacji.🌞🍦🌼

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM A W SZCZEGÓLNOŚCI PRZEDSTAWICIELOM RADY RODZICÓW ZA POMOC ORAZ ZAANGAŻOWANIE W SPRAWY PRZEDSZKOLA👏👏 ŻYCZYMY UDANYCH WAKACJI 🌞💐