14 października – Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej – 14 października
obchodziliśmy święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów.
To wyjątkowe święto dla wszystkich pracowników oświaty.

Kwiaty Tylko Ty - przesyłka kwiatowa - E-kwiaty

Nasze kochane przedszkolaki w tym dniu podziękowały swoim ukochanym Paniom i Pracownikom Przedszkola, za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie.
Tego dnia dzieci z grupy Sowy z pomocą wychowawcy – upiekły chlebek dla Pań,
a także wręczyły Pani dyrektor – słodki upominek.

Pani dyrektor Monika G. skierowała do Grona Pedagogicznego wiele ciepłych słów oraz życzeń dalszej, owocnej pracy.  Ten dzień dla wszystkich upłynął w miłej i serdecznej atmosferze.

Wszystkim Rodzicom i dzieciom bardzo dziękujemy, za ciepłe słowa, pamięć i życzenia!!! 

Nauczycielom, Wychowawcom, Pedagogom, Rodzicom,
 życzymy

takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić,
pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce,
cierpliwości i wytrwałości,
aby służba dzieciom
tym starszym i tym młodszym
zrodziła wiele szlachetnych owoców.

Obrazy: Wiosenne Kwiaty | Darmowe wektory, zdjęcia stockowe i PSD

Teatrzyk „Zaczarowane źródełko”

Dnia 9 marca 2020r. w naszym przedszkolu gościł teatr „Skrzat” z Krakowa. Tym razem aktorzy przedstawili nam baśń pt. „Zaczarowane źródełko”. Przedszkolaki poznały Anusię, która chciała zdobyć wodę z zaczarowanego źródełka dla chorej mamy. W czasie wędrówki dziewczynka przeżyła ciekawe przygody spotykając na swojej drodze wiele niezwykłych postaci – wróżkę, duszka leśnego, czarownicę oraz leśnego zbója. I chociaż miała wiele przygód i kłopotów – jak to w bajkach bywa – dobro zwyciężyło i Ania uratowała swoją chorą mamę w czym dzielnie pomagały jej także nasze przedszkolaki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły przebieg przedstawienia a na koniec  nagrodziły aktorów gromkimi oklaskami. Dziękujemy i zapraszamy ponownie!

Dzień Kobiet! i Dzień Mężczyzny! w przedszkolu

Dnia 09 MARCA to był wyjątkowy dzień w przedszkolu. Wtedy swoje święto obchodziły wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów… Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:) Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech… Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

10 MARCA natomiast dziewczynki nie zapomniały o święcie swoich kolegów. W tym dniu obchodzony jest DZIEŃ MĘŻCZYZN. Mimo, że „męskie” święta nie są tak popularne jak „kobiece”, to nie mniej jednak stanowią doskonałą okazję do złożenia życzeń, czy wręczenia drobnego upominku, o którym nie zapomniały nasze wspaniałe dziewczynki. Były kolorowe laurki, życzenia oraz słodycze.

Dzień Babci i Dziadka w Mogilanach

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. 
22. 01. 2020r. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zawitają na Salę Narad Urzędu Gminy w Mogilanach gdzie odbywała się Uroczystość. 
Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. Dzieci zaprezentowały Jasełka, w przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.
To była naprawdę wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

Dnia 06.12.2019r. w przedszkolu w Mogilanach i Libertowie pojawiła się grupa teatralna „Skrzat” z Krakowa. Aktorzy przedstawili nam bajkę pt.  „Kłopoty Krysi Kaprysi”.  Była to opowieść o niesfornej dziewczynce o imieniu Krysia, która wszystkim dokuczała. Robiła na złość swoim bliskim, a do tego była bardzo leniwa. Na szczęście po wielu przygodach Krysia zmieniła swoje postępowanie i zrozumiała dlaczego warto być grzecznym. Teraz z niecierpliwością może czekać na przybycie Świętego Mikołaja tak, jak wszystkie grzeczne dzieci z naszego przedszkola.

No i  stało się. Do sali wszedł długo oczekiwany św. Mikołaj. Dzieci z wielką radością przywitały gościa. Z wielkim zaangażowaniem odpowiadały na pytania Mikołaja, a także śpiewały piosenki. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Uśmiech i zadowolenie nie znikały z buzi naszych przedszkolaków. Oczywiście największą radość sprawiły dzieciom prezenty zostawione przez Mikołaja.

 

Zajęcia „Głodne brzuszki”

W listopadzie w przedszkolu w Mogilanach odbyły się wyjątkowe zajęcia przyrodnicze pt. „Głodne brzuszki.”, które przybliżyły dzieciom tajemnice ptaków. Dzieci zagrały w grę, dowiadując się jakie ptaki i dlaczego odlatują na zimę, a także czym i kiedy  je dokarmiać. Dzieci własnymi rączkami stworzyły wypełnione przysmakami karmniki typu dzwonek i zabrały je po zajęciach do domu, aby zawiesić je ptakom i karmić we własnym ogrodzie. 

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Dnia 25.11.2019r. w Mogilanach i 26.11.2019r. w Libertowie odbyła się Zabawa Andrzejkowa podczas której dzieci, Rodzice i Nauczyciele bawili się wspólnie przy muzyce. Na spotkaniu pojawił się czarodziej Pan Sebastian Dusza z Centrum Animacji Muzycznej Anima Piano i poprowadził muzycznie całe to wyjątkowe spotkanie. Ten magiczny dzień był okazją do radości oraz wspólnej integracji. Dzieci radośnie bawiły się wraz z rodzicami przy muzyce. Pan czarodziej zorganizował różnego rodzaju zabawy andrzejkowe i rywalizację taneczną. Była zabawa ze znikającym krzesłem, taniec na gazecie, oraz różne układy i pląsy. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek.
Gdy nadszedł czas zakończenia zabawy, większość dzieci była już bardzo zmęczona, ale szczęśliwa i zadowolona ze wspólnej zabawy.  Dziękujemy Panu z Anima Piano za wspaniałe i zorganizowanie i poprowadzenie zabaw tanecznych! 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 25.11.2019r. obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie dzieci przyniosły swoje ulubione misie aby razem z nimi świętować i bawić się tego dnia. Dzieci prezentowały swoje misiowe przytulanki, przypomniały sobie słynnych  bohaterów bajkowych, narysowały pluszowego misia, otrzymały medal Przyjaciela Pluszowego Misia i poznały też historię tej niezwykłej maskotki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka. Popularność maskotki sprawiła, że zaczęto ją chętnie wykorzystywać w powstających bajkach dla dzieci. Na tej fali powstało wiele kultowych misiowych postaci takich jak m. in. Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Barnaba. W Polsce również narodzili się nowi pluszowi bohaterowie np. Miś Uszatek, Miś z okienka, Miś Coralgol. Wszystkie, choć wyglądem różniły się od siebie, były pluszowymi niedźwiadkami. Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. 

„Bo wiadomo nie od dziś, 

nie ma jak Pluszowy Miś!”

 

TEATRZYK „KRÓLEWNA O ZŁOTYM SERCU”

„Liczy się to, co ma się w sercu, a nie wygląd” – to myśl przewodnia spektaklu, który zaprezentowali DNIA 17.09. 2019r. aktorzy Teatru Kokon z Krakowa. Bajka „Królewna o złotym sercu” to opowieść o tolerancji i szacunku wobec odmienności, o mocy przyjaźni i miłości, odwiecznej i zwycięskiej walce dobra nad złem. Wyraziste postacie, magiczna fontanna i jej czarodziejska woda, sporo humoru i angażowanie publiczności we współtworzenie spektaklu – dzieciom bardzo odpowiada taka forma gry aktorskiej. Najodważniejsi tańczyli z królewną Kiarą oraz wyruszyli na niebezpieczną wyprawę pod wodzą księcia Filipa, by pokonać złą czarownicę. Wszyscy odetchnęli z ulgą, gdy historia miała swój pozytywny finał. I jak to w bajkach bywa, królewna i królewicz oczywiście

„żyli długo i szczęśliwie”.

V Ogólnopolski MaratonPrzedszkolaków 2019 – „Sprintem do Maratonu”- bieg nr 2

Dnia 28. 06. 2019r. dzieci z wszystkich grup z przedszkola w Mogilanach uczestniczyły w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków 2019 – „Sprintem do Maratonu”. Celem SPRINTEM DO MARATONU jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.  Wszyscy wspaniale pokonali wyznaczoną trasę i bezpiecznie dobiegli do mety. Gratulujemy!!!