Spotkanie Andrzejkowe

      Kiedyś uważano listopad za miesiąc magiczny, niezwykły. I właśnie dlatego, wszyscy ludzie wykorzystywali ten czas na wróżby, które miały przepowiadać przyszłość. „Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj. Magiczna noc z 29 na 30 listopada. Wróżby miały dać odpowiedź na pytania, co kogo czeka w przyszłości. Tradycja przetrwała do dzisiaj, to wspaniała zabawa dostarczająca moc emocji! Teraz przyszła kolej na magiczne spotkanie w naszym przedszkolu – pełne wróżb, radości i zabawy.

W przedszkolu zabawa,
Andrzejek to czas.
Niech magia i wróżba
Królują wśród nas.
Już zaczynamy, już nie czekamy.
Zabawa dalej, start!”

Sale, które każdego dnia służą nam do zabawy i nauki, w magiczny sposób „zamieniły się” w tajemnicze miejsca pełne świec, papierowych duszków, czarnych kotów, czarownic, nietoperzy.

Andrzejkowa nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły nas w świat magii, nie mogło również zabraknąć czarodziejskiego zaklęcia

„Hokus-pokus, czary-mary,
Niech się spełnią andrzejkowe czary”.

Andrzejkową atmosferę dopełniały także najpopularniejsze wróżby:  lanie wosku przez dziurkę od klucza, ustawianie butów jeden za drugim od ściany do progu, obieranie jabłka, wróżby z gwiazd- czarowaliśmy, by poznać to, co czeka nas w przyszłości i tańczyliśmy w rytm naszych ulubionych piosenek, najbardziej podobał się jednak dzieciom taniec z miotłą.

Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość.  Mamy nadzieję, że tak wyśmienita zabawa andrzejkowa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy nam tyle samo, a może nawet więcej, radosnych przeżyć.