Wiewiórki” świętują Dzień Pluszowego Misia

Małe, duże, kolorowe, mięciutkie, puchate – w piątek naszą salę wypełniły ulubione misie. Zabawę zaczęliśmy
od pociągu, którym podróżowaliśmy przy dźwiękach piosenki „Jadą misie”. Wysłuchaliśmy wiersza
„Na misiowe urodziny”, po czym każde dziecko zaprezentowało przed grupą swojego pluszaka.
Po dobraniu się w pary, wszystkim udało się ułożyć „misiowe” puzzle.
Wraz z misiami, dzieci tańczyły w parach
oraz w kółeczkach do piosenki
„Pokochaj pluszowego misia”. Po wesołych tańcach przyszedł czas na „nakarmienie misia”.
Dzieci rzucały kostką z plasterkami miodu i zgodnie z wyrzuconą liczbą, karmiły misia, starając się cierpliwie czekać na swoją kolej. Dużo radości sprawiło ukołysanie misiów do snu na kolorowej chuście animacyjnej. W rytm kołysanki, delikatnie falowaliśmy chustą. Kiedy misie odpoczywały, na „Wiewiórki” czekało ostatnie zadanie – praca plastyczna –„Miś”.