„Dzień Postaci  z Bajek”.

Dzień Postaci z Bajek : Zespół Kształcenia i Wychowania w Dziemianach

5 listopada  w naszym Przedszkolu dzieci  obchodziły „Dzień Postaci  z Bajek”.

Jest to jedno z najsympatyczniejszych świąt – gdyż u dorosłych wywołuje miłe wspomnienia, a u dzieci… w zasadzie zawsze jest aktualne. Ten dzień był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bajkowe postacie pojawiają się przede wszystkim na kartach książek i książeczek dla dzieci. Te opowiadania rozbudzają wyobraźnię oraz pozwalają na odkrycie piękna literatury. Bajki, baśnie oraz fantastyczne opowieści pełne są przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności.

Postacie z bajek stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. Uczą i pomagają w przezwyciężaniu wielu barier.

 W tym dniu Przedszkolaki wysłuchały fragmentów bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, a także rysowały swoją ulubioną postać z bajki. Ten dzień sprawił  przedszkolakom  wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać .

Dziś z mej księgi czarodziejskiej, Bajki wyskoczyły
I w postaci najróżniejsze, Dzieci się zmieniły,
Z najpiękniejszych opowieści, baśni i bajeczek
Kto postacią, jaką stał się, zaraz mi powiecie
Ale zanim to nastąpi, przed Wami zadania
I konkursy rozmaite są do wykonania.
Gdy je rozwiążecie, bajkowa nagroda
Dla wszystkich postaci, gdzieś się tutaj chowa.
Wszyscy zatańczymy, razem zaśpiewamy
Bo Postaci z Bajek, dzień wesoły mamy!