Dzień Postaci z Bajek

Jednym z zadań w projekcie „Zaczytane Przedszkole” jest dzień z postaciami z bajek, a że 5.11.2019r. jest Światowym Dniem Postaci z Bajek postanowiliśmy połączyć wszystko razem. Tego dnia nie zabrakło dobrej zabawy poprzez układanie puzzli, rozwiązywanie zagadek, tańców przy bajkowych piosenkach. A przede wszystkim nikomu nie zabrakło uśmiechu!

Bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni, a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt.
Książka rozwija język i słownictwo, uczy wyrażać myśli i rozumieć innych, rozwija uczucia i zdolność do empatii. wyrabia umiejętność wczucia się w czyjąś sytuację, dlatego ważne jest aby przez bajki, tak bliskie dziecku, pokazać świat wartości. Nie należy zapominać o rozrywkowej funkcji książki, która dostarcza wielu pozytywnych emocji, może rozśmieszyć, zasmucić, ale to właśnie dzięki temu dzieci kochają bajki.