DZIEŃ ŻONKILOWY

22 marca w naszym przedszkolu panował prawdziwy ŻÓŁTY zawrót głowy, a to z powodu obchodzonego DNIA ŻONKILOWEGO, który był jednocześnie powitaniem wiosny.

Tego dnia wszystkie dzieci i panie miały na sobie coś w kolorze żółtym. A wiadomo, żółty to kolor słońca z którym kojarzą się ciepłe dni. W towarzystwie żółtego koloru nasze samopoczucie staje się lepsze, a świat robi się piękniejszy. Tak właśnie było i u nas… w przedszkolu czuć było energie, radość i szczęście. Nawet rodzice zauważyli, że przywołujemy tym kolorem wiosnę. 🙂

Dzień Żonkilowy upłynął na wielu zabawach i tańcach. Dzieci szukały żółtych przedmiotów, rozwiązywały żółte zagadki, badały poprzez zmysły (dotyk, węch, smak), wykonywały prace plastyczna żonkile, tańczyły do znanej melodii Kaczuchy oraz wiele innych, których nie sposób wymienić.