Ferie zimowe w przedszkolu.

Ferie zimowe w przedszkolu.

Znalezione obrazy dla zapytania dzieci na śniegu obrazek Ferie zimowe to czas odpoczynku i beztroskich zabaw.
W tych dniach do przedszkola uczęszczała mniejsza grupa naszych podopiecznych, którzy brali udział w wielu ciekawych zabawach i zajęciach. Wszyscy z utęsknieniem czekamy na śnieg, a tu jak nie było tak nie ma…!  

Znalezione obrazy dla zapytania śnieg obrazek Postanowiliśmy więc sami stworzyć śnieg, co prawda sztuczny, ale zabawa nim była wspaniała, mogliśmy lepić z niego kulki śniegowe, małe igloo i powstało jeszcze wiele innych wytworów, dzięki którym poprzez biały kolor mogliśmy poczuć zimę. Takie zabawy rozwijają wyobraźnię i kształtują sprawność motoryki małej.  Bawiliśmy się świetnie, a przepis na masę śnieżną jest bardzo prosty.

Kto ma ochotę na zabawę zapraszamy do dzieła.

PRZEPIS NA SZTUCZNY ŚNIEG:

Składniki:

  • pianka do golenia (tu prosimy tatę o pomoc)
  • 0,5 kg mąki ziemniaczanej, 
  • można dodać odrobinę mydła w płynie, (lub płynu do naczyń),
  • miska

Składniki mieszamy w misce. Można przetrzymywać w lodówce w zamkniętym pojemniku (nawet do 7 dni). Życzymy udanej zabawy.