Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci i rodziców do udziału w Projekcie „Mała książka – wielki człowiek”

Drodzy Rodzice i Drogie Dzieci!
Gminna Biblioteka Publiczna w Mogilanach i Filia Biblioteczna w Konarach biorą udział w projekcie dla dzieci w wieku przedszkolnym (rok ur. 2014-2017) realizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie
„Mała książka – wielki człowiek”.
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tym bardzo ciekawym projekcie.
Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie
Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.
W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji, dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”,
bo miłość do książek jest prezentem na całe życie.
Poniżej zamieszczamy do pobrania informacje dla Rodziców dotyczące  udziału w projekcie.
Szczegółowe informacje można uzyskać u Koordynatora projektu w GBP w Mogilanach
Katarzyna J.
tel. 12 270 15 15