IX Małopolski Przegląd Dziecięcych Zabaw Ludowych „O Zielonego Smoka”

Dnia 18.10.2019r. dzieci z grupy Wiewiórki z Mogilan z Panią  Małgorzatą O. i Panią Kingą S. wyjechały do ARTzona OKN, os. Górali w Krakowie aby  spróbować swoich sił w 9 Małopolskim Przeglądzie Dziecięcych Zabaw Ludowych „O Zielonego Smoka”.

Przegląd adresowany jest do grup i zespołów przedszkolnych (dzieci 3-4 letnich) z terenu Małopolski. Celem przeglądu jest było uczestnictwo dzieci przedszkolnych w polskiej kulturze ludowej, poprzez naukę i wykonanie ludowej zabawy dziecięcej lub krakowskiej piosenki ludowej z wykorzystaniem zabawowych elementów tanecznych. Polskie dziecięce zabawy ludowe stanowią nie tylko cenną kulturowo-obyczajową spuściznę. Zachowały one także swój główny walor wychowawczy – uczą życia w gromadzie i poznawania rządzących nią praw.
Zabawy dają dzieciom pełnię radosnego, emocjonalnego przeżywania wspólnie spędzanego czasu.
W przeglądzie wzięło udział razem 6 grup przedszkolnych. Nasze dzieciaki nie miały sobie równych.

Przedstawili zabawę ludową „LAJKONIK” Zdobyli I miejsce w tym konkursie i WYWALCZYLI ZIELONEGO SMOKA. Brawo! Gratulujemy!