XX Małopolski Przegląd Tańca Ludowego Krakowiaczek 2019 – o krakowską czapkę

Dnia 17.10.2019r. przedszkolaki z grupy Skrzaty z Mogilan z Panią Lucyną K. i z grupy Biedronki z Libertowa z Panią Mariolą W.  a także z Panią Kingą S. wyjechały do ARTzona OKN w Krakowie na oś. górali 4 i wzięły udział w 20 ostatnim Przeglądzie Tańca Ludowego Krakowiaczek 2019 – o krakowską czapkę”. Przegląd adresowany do grup i zespołów przedszkolnych z terenu Małopolski.
Celem przeglądu było żywe uczestnictwo dzieci przedszkolnych w polskiej kulturze ludowej, poprzez naukę i wykonanie jednego z 5 polskich tańców narodowych – krakowiaka. Nasze przedszkolaki zaprezentowały wspaniałe układy tego narodowego tańca. Wszystkich grup zgłoszonych w konkursie było 13.
Jurorami przeglądu byli choreografowie dziecięcych zespołów ludowych, którzy docenili wysiłek naszych dzieci i postanowili przyznać II miejsce – przedszkolakom z grupy Biedronki z Libertowa, oraz nagrodę publiczności. Nagrodą w tym przeglądzie była – Czapka krakowska. Za udział grupa Skrzaty i grupa Biedronki otrzymała dyplom i książkę a każdy uczestnik drobny upominek.
Gratulujemy! Jesteśmy bardzo dumni, że kolejny raz Przedszkole Iskierka zdobyło miejsce w tym Przeglądzie – szkoda że po raz ostatni!

Grupa Skrzaty

Grupa Biedronki