Nasza placówka bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Wyzwania Teodora”

Drodzy Rodzice!

Nasze przedszkole bierze udział Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym: „Wyzwania Teodora”– czyli o tym, jak pewien bocian o imieniu Teodor chciał zostać profesorem nauk przedszkolnych.

Cele ogólne projektu:  

Głównym celem niniejszego projektu jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka, ale także uświadomienie dzieciom, że o własny rozwój można dbać w każdym wieku, a pomoc okazywana innym jest równie ważna, jak troska o siebie samego. Natomiast wszelkie podejmowane działania mogą być kreatywnym wyzwaniem.

  • Projekt będzie realizowany w naszej placówce od października 2020 roku do maja 2021 roku.
  • Biorąc udział w projekcie przedszkolaki będą podejmować wyzwanie bociana Teodora i wykonywać 7 zaproponowanych przez niego zadań – w dowolny, najbardziej kreatywny sposób, ale jednocześnie dostosowany do wieku i możliwości grupy. Każde wykonane zadanie, to kolejna zdobyta sprawność.

Bocian clipart. Darmowe pobieranie. | Creazilla

  • Lista sprawności do zdobycia, czyli zadania profesora Teodora:
  • Sprawność zdrowego osiłka.
  • Sprawność kuchcikowego mistrza
  • Sprawność antynudka
  • Sprawność artystycznej duszy
  • Sprawność pomocnej dłoni
  • Sprawność przyjaciela przyrody
  • Sprawność kochającego serca