Nasze przedszkole bierze udział w projekcie „Biblioteka Przedszkolaka”

Drodzy Rodzice!

Nasze przedszkole bierze udział w projekcie „Biblioteka Przedszkolaka”

Biblioteka Przedszkolaka - Cafe Szafe

Pomysłodawcą projektu BIBLIOTEKA PRZEDSZKOLAKA jest Fundacja Burza Mózgów, która realizuje najważniejsze zadanie jakim jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Projekt polega na inauguracji działalności Bibliotek Przedszkolaka w przedszkolach publicznych.

• Projekt jest kontynuowany będzie przez przedszkole na przestrzeni kolejnych trzech miesięcy.
  • Każda inauguracja to zajęcia warsztatowe z tworzenia własnej, spersonalizowanje książki typograficznej.
    Każda inauguracja to wspólne czytanie książek będące inspiracją do kolejnych twórczych działań.
    Każda z placówek przedszkolnych biorących udział w projekcie otrzymuje na własność minibibliotekę – kuferek z książkami, w którym znajduje się 10 nowości wydawniczych.
    Każde dziecko biorące udział w projekcie otrzymuje arkusze/karty pracy do realizacji działań warsztatowych, a nauczyciele instrukcje i pomoce kreatywne.

Podczas kolejnych czytanek dzieci realizują karty pracy, tworząc własną spersonalizowaną książkę.

Biblioteka Przedszkolaka - Niepubliczne Przedszkole Integracyjne  Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo w Łbiskach

Dzieci  z najstarszych grup w naszym przedszkolu miały już spotkanie z animatorem, który przekazał dzieciom, kuferek z książkami, oraz okulary z lieterkami. Następnie dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych pt.”Typograficzne autoportrety”-wykonywały je za pomocą tuszu i pieczątek-literek.