Powitanie jesieni – 23 września

Horyzontalny Bezszwowy Tło Z Kolorowymi Jesień Liśćmi, Jabłkami I Rożkami, Również Zwrócić Corel Ilustracji Wektora Ilustracja Wektor - Ilustracja złożonej z jesień, kolorowymi: 44692943

 W dniu 23 września odbyło się w przedszkolu w Mogilanach i Libertowie uroczyste „Powitanie Jesieni”. Takiej okazji nie mogły przeoczyć przedszkolaki, które powitały nową porę roku radośnie i w dobrym humorze. Dzieci z uśmiechem i odwagą śpiewały jesienne piosenki, tańczyły i brały udział w konkurencjach.  Ten dzień obfitował w zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswoiły sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku.

Poznaliśmy kolorowe liście, porządkowaliśmy je, przeliczaliśmy zbiory, odgadywaliśmy zagadki, wykonywaliśmy jesienne tańce, nie zabrakło również zabaw ruchowych. Po wykonaniu wszystkich zadań mogliśmy wykonać „liściastą suknię Pani Jesień”. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. 

W przedszkolu w Mogilanach po wszystkich atrakcjach jakie czekały na dzieci w sali wyruszyły na spacer, po pięknym parku. Po drodze mogły obserwować zmieniającą się przyrodę. Udało się zebrać sporo żołędzi, kasztanów i kolorowych liści. 

Grupa  „Stokrorki” z Libertowa przywitała pierwszy dzień jesieni różnorodnymi zabawami. Dzieci podczas zajęć miały okazję poznać dary jesieni, dotknąć prawdziwej dyni, szyszek, żołędzi, liści, kwiatów. Aktywnie brały udział we wspólnym tworzeniu „jesiennego krajobrazu” malując farbami na folii.

Jesień: dekoracje - liście 1 Dzień Drzewa Dzień Lasu Jesień Ozdoby Święta i pory roku Wrzesień | Fall clip art, Leaf clipart, Leaf collage