Powitanie wiosny

Dnia 21. 03. 2019r. Dzieci i Panie z Przedszkola w Mogilanach wybrali się na spacer do parku z Marzanną i gaikami, aby pożegnać Zimę i poszukać oznak Wiosny.  Podczas  spaceru dzieci  miały  okazję  przywoływać  Wiosnę  wierszykami,  piosenkami i  głośnymi  okrzykami.

„MASZERUJE WIOSNA” (Ta piosenka najbardziej się spodobała wszystkim dzieciom).

Tam daleko gdzie wysoka sosna
maszeruje drogą mała wiosna.
Ma spódniczkę mini, sznurowane butki
i jeden warkoczyk krótki.

Ref:  Maszeruje wiosna a ptaki wokoło
lecą i świergoczą głośno i wesoło.
Maszeruje wiosna w ręku trzyma kwiat,
gdy go w górę wznosi, zielenieje świat!

Nosi wiosna dżinsową kurteczkę,
na ramieniu małą torebeczkę
pewnie żuje gumę i robi balony,
a z nich każdy jest zielony.

Ref: Maszeruje wiosna…

Naszą Marzannę – Zimę, postanowiliśmy wysłać na Biegun Północny i dlatego zanieśliśmy ją na przystanek autobusowy żeby kierowca autokaru zabrał ją w dalszą podróż i udało się !!!!! Nasi dociekliwi detektywi sprawdzili i na drugi dzień już Marzanny nie było. Życzymy jej wygodnej podróży.

Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W naszym  przedszkolu  przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej.  Zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną. W  salach  zazieleniły  się  kąciki  przyrody.  Dzieci  podlewały   wiosenne  kwiaty – żonkile, hiacynty i  krokusy.

Nie  zabrakło  również  prac  plastycznych,  dotyczących  pierwszych  zwiastunów  wiosny.