Projekt „Zaczytane Przedszkole”

Projekt „ZACZYTANE PRZEDSZKOLE”

Nasze przedszkole zgłosiło się do projektu organizowanego przez STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO
pt.”ZACZYTANE PRZEDSZKOLE”,
którego celem jest rozwijanie czytelnictwa u dzieci w wieku przedszkolnym. W ramach akcji będziemy organizować różnego rodzaju wydarzenia, zachęcamy do śledzenia tablicy informacyjnej.
Czytanie książek rozwija język i słownictwo; uczy wyrażać myśli i rozumieć innych, rozwija myślenie, dostarcza nowych idei i pojęć myślowych, rozszerza świadomość, pobudza fantazję, uczy budować obrazy w wyobraźni, dostarcza wiedzy o innych krajach i kulturach, o przyrodzie, technice, historii, o tym wszystkim, o czym chcielibyśmy dowiedzieć się czegoś więcej, rozwija uczucia i zdolność do empatii. Wyrabia umiejętność wczucia się w czyjąś sytuację. A to tylko część jej zalet! Dlatego zapraszamy do wspólnej przygody z książką!
Książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie.
W tej podróży ważne jest to, że po prostu są czytane, nie są ozdobami  na półkach.
W ramach projektu „Zaczytane przedszkole” i akcji „Książka dla przedszkolaka” będziemy prowadzić na korytarzu przedszkolnym „Kącik wymiany książek”. Jeżeli na półce, w salonie lub w dziecięcym pokoju leżą zakurzone książki, daj im drugie życie, może komuś sprawią przyjemność.
A może i Ty znajdziesz dla siebie coś nowego?
Przyłącz się do akcji! Przynieś książkę do naszego kącika Zapraszamy!