Przedszkolaki piszą listy od Sopotu aż do Wisły

We wrześniu, dzieci z grupy „Wiewiórki” przystąpiły do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Przedszkolaki piszą listy od Sopotu aż do Wisły”. Podstawowymi celami projektu są: ukazanie dzieciom wyjątkowości listu
w tradycyjnej formie, edukacja na temat swojego miejsca zamieszkania oraz innych regionów Polski. We wrześniu przygotowaliśmy album o Mogilanach, który wysłaliśmy w dalszą podróż. Uczestnicy projektu co miesiąc wymieniają się albumami oraz realizują przygotowane scenariusze zajęć dla pozostałych placówek oraz różne zadania do wykonania związane z daną miejscowością.
W październiku dotarł do nas pierwszy album z Gdańska od dzieci z gr. „Małpki”. Wyruszyliśmy w podróż nad morze, poznaliśmy zabytki i atrakcje Gdańska. Odnajdywaliśmy na mapie różne miejscowości oraz patrzyliśmy jaką długą drogę przebył album z Gdańska do naszego przedszkola. Wykonaliśmy prace plastyczne – Fontannę Neptuna oraz herb Gdańska, wysłuchaliśmy także piosenki o Gdańsku, układaliśmy puzzle oraz wspominaliśmy wakacyjny klimat przy kolorowaniu morskiego krajobrazu.
Z niecierpliwością czekamy na kolejny album.