Rytmika – piosenki i zabawy muzyczne

Witamy. Pani Kinga zaprasza do udziału w zabawach muzycznych. Kwiecień 27.04.202- 30.04.2020.

Ćwiczenia i zabawy wstępne: gimnastyczne powitanie „Ręce do góry” oraz ćwiczenia rytmiczno – ruchowe: marsz, podskoki, bieg,chodzenie na pietach, bieg na palcach, obroty, marsz ze zmianą kierunku na sygnał dźwiękowy.

Dzieci 3-4 letnie

Zabawa umuzykalniająca „Misia bela”
Trąf, trąf misia bela – Dziecko uderza cztery razy piąstkami o siebie, pionowo jedna o drugą.
Misia kasia – Przykuca i otwartymi dłońmi uderza raz o podłogę.
Kąfacela – Wykonuje dwa podskoki.
Misia a – Obraca się wokół własnej osi i klaszczą na „a”
Misia be – Obraca się wokół własnej osi i klaszcze na „be”
Misia kasia – Przykuca i otwartymi dłońmi uderza o podłogę
Ką – fe – ce – Wykonuje trzy podskoki.

Zabawa w pociąg

Wyruszamy na wycieczkę do Warszawy. Wysłuchaj piosenki „ Warszawa stolicą Polski” – naucz się refrenu:)

Ćwiczenie oddechowe „Jak łopocze flaga?”

Jak łopocze flaga na słabym wietrze ? Pokaż. Dzieci na wdechu leciutko dmuchają na flagę.
Jak łopocze flaga na zmiennym wietrze? Pokaż. Dziecko bierze wdech i dmucha na flagę – raz mocniej, raz słabiej.
Jak łopocze flaga na silnym wietrze? Pokaż. Dziecko bierze wdech i mocno dmucha na flagę.

Dzieci 5-6 letnie

Zabawa kalambury „Odgadujemy tytuły bajek” – przedstawiamy za pomocą gestów ruchów postaci z jakiejś bajki np. „Kubuś Puchatek”, „Śpiąca królewna”, 101 dalmatyńczyków”.

Piosenka „Lubimy bajki”

Swobodna improwizacja wokalna na temat bohaterów znanych bajek.
Dzieci wymyślają krótkie zdania i próbują je zaśpiewać.
Zagadka słuchowa „Co to za bajka?”

Powtarzamy: Zabawa oddechowa z wykorzystaniem wiatraczków.
Dziecko kładzie się na podłodze, podnosi wiatraczek na wysokość głowy i dmucha tak długo aż osoba dorosła np. przestanie klaskać. Ćwiczenie ma na celu wydłużenie oddechu.

Na zakończenie taniec dla wszystkich „Gumi mis”

Powodzenia udanej zabawy.