Rytmika – piosenki i zabawy muzyczne.

Rytmika w przedszkolu

Na początek przypominamy gimnastyczne powitanie „Ręce do góry” oraz ćwiczenia rytmiczno – ruchowe: marsz, podskoki, bieg,chodzenie na pietach, bieg na palcach, obroty, marsz ze zmianą kierunku na sygnał dźwiękowy.

Piosenka dla 3-4 latków „Nasza planeta”

Ćwiczenie oddechowe „Drgająca chusta”

Dziecko leży. Obiema rękami trzyma chustę przy twarzy i dmucha na nią. Siada, trzymając chustę przed nosem. Wciąga powietrze – chusta zbliża się do nosa, wypuszcza powietrze – chusta się oddala. Stoi kładzie chustę na głowie tak, by zasłaniała oczy, i na wydechu dmucha na nią, aby drgała.

Piosenka dla 5-6 latków „Świat w naszych rękach”

Zabawa oddechowa z wykorzystaniem wiatraczków.

Dziecko kładzie się na podłodze, podnosi wiatraczek na wysokość głowy i dmucha tak długo aż osoba dorosła np. przestanie klaskać. Ćwiczenie ma na celu wydłużenie oddechu.

Praca plastyczna „Miasto”. Dzieci wycinaj z gazety prostokąty rożnej wielkości i naklejają obok siebie pionowo, tworząc miasto. Następnie nad nim węglem rysują spirale – dym.

Przypominamy i poznajemy odgłosy i dźwięki instrumentów:) Posłuchajcie i spróbujcie odgadnąć:)

Na zakończenie taniec dla wszystkich „Gumi miś”. Życzymy wesołej zabawy z piosenkami.