Rytmika – propozycja zabaw i piosenek 04-08. 05. 2020r.

Pani Kinga zaprasza dzieci i rodziców na piosenki i zabawy muzyczne.Nuty | Pobierz Darmowe Wektory, Zdjęcia i pliki PSD Zabawa gimnastyczna na powitanie „Ręce do góry”

Poruszajcie się razem z rodzicami – „Rytmiczna rozgrzewka w podskokach”

Dźwięki wysokie i niskie w podskokach

Dzieci 3-4 letnie
Piosenka „Bajeczki”

Powtórz zabawę z pokazywaniem „Misia bela”
Zagadka słuchowa „Co to za bajka?”

Zatańcz wspólnie z rodzicami i  rodzeństwem:„Gumi miś”

Dzieci 5-6 letnie
„Piosenka młodego patrioty”

Zabawa bieżna „Orły”
Dziecko biega przy muzyce, naśladując lot orła. Na hasło: „Orzeł ląduje” zatrzymanie muzyki kuca na podłodze i opuszcza ręce.

Przygotujcie ilustracje „Godło-flaga-hymn”
Dziecko porusza się w rytm muzyki – może to być „Piosenka młodego patrioty”. Na przerwę w muzyce osoba dorosła podnosi ilustracje symbolu, a zadaniem dziecka jest wyklaskać jego nazwę: godło Polski/ flaga Polski/hymn Polski.

Zakopane – „Wspinaczka górska”
Inscenizowanie ruchem wspinania się na wysoką górę – ruchy naprzemienne rąk i nóg. Unoszenie wysoko kolan. Po dotarciu na szczyt budowanie szczytu z drewnianych klocków na czas
(kto szybciej, mama – tata – dziecko)???

Zaśpiewajcie razem z rodzicami, rodzeństwem słowa piosenki na melodię „Panie Janie” . Spróbujcie zaśpiewać: cicho – głośno, wolo – szybko:)
Kocham Polskę , Kocham Polskę ,
I Ty też i Ty też
Trzymam naszą flagę, trzymam naszą flagę,
Z całych sił, z całych sił.

Życzymy udanej zabawy.