Spotkanie z Ratownikami medycznymi

W maju odbyło się w przedszkolu spotkanie z Ratownikami medycznymi. Dzieci najpierw miały okazję obejrzeć strój ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy; w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorką. Następnie z wielką uwagą przyglądały się jak pani ratownik demonstrowała sztuczne oddychanie i masaż serca na przywiezionych przez siebie fantomach. Później najdzielniejsze przedszkolaki próbowały same udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem instruktorek. Dzieci miały też okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych.  Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

DZIĘKUJEMY ! To była dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja.