Spotkanie z Ratownikiem Medycznym

Dnia 19 stycznia w przedszkolu w Libertowie i 20 stycznia w przedszkolu w Mogilanach odbyły się zajęcia dla dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika medycznego, było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały, w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zaznajomiły się z dostępnymi środkami opatrunkowymi.

Przedszkolaki zobaczyły jak przygotowują się pielęgniarki i lekarze do pracy w czasie pandemii i poznały elementy ubioru ratowników.

Zapoznały się z wyglądem i sposobami użycia koców termicznych, kołnierzy ortopedycznych, szyn usztywniających. Ponadto przedszkolaki oglądały bandażowanie misia. 

Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji.

Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych, bowiem kiedy dorosną, nie będą się bały udzielać pierwszej pomocy.

Przedszkole w Mogilanach

Przedszkole w Libertowie

Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci mogły poczuć się „małymi ratownikami”.