Światowy Dzień Książki

W tym tygodniu  obchodzony jest Światowy Dzień Książki- 23 kwietnia.  Z tej okazji My też chcemy wspomnieć Rodzicom i dzieciom kilka słów o czytaniu, o zainteresowaniu dzieci – książkami, o korzyściach jakie niesie czytanie dzieciom. Zapraszamy!
Międzynarodowy dzień książki | e-Sochaczew.pl - Szkoła Podstawowa ...Osiągnięcie gotowości do czytania u dziecka w okresie przedszkolnym polega głównie na kształtowaniu zainteresowania książką, możliwościami jej wykorzystania, czerpaniu radości i satysfakcji z możliwości czytania oraz przetwarzania przeczytanego tekstu poprzez inne formy ekspresji (plastyczne, ruchowe, muzyczne itp.)
       Kilka z wielu korzyści płynące z czytania książki:
       1. Rozwija język i słownictwo; Uczy wyrażać myśli i rozumieć innych
       2. Rozwija myślenie, dostarcza nowych idei i pojęć myślowych, rozszerza świadomość.
       3. Pobudza fantazję, uczy budować obrazy w wyobraźni.
       4. Dostarcza wiedzy o innych krajach i kulturach, o przyrodzie, technice, historii, o tym wszystkim, o czym chcielibyśmy                       dowiedzieć się czegoś więcej.
       5. Rozwija uczucia i zdolność do empatii. Wyrabia umiejętność wczucia się w czyjąś sytuację.
JAK ZASZCZEPIĆ DZIECIOM MIŁOŚĆ DO KSIĄŻEK:
1. Czytaj sam/sama. Bądź przykładem.
2. Czytaj dziecku codziennie, najlepiej przez 20 min.
3. Szukaj dobrych, odpowiednich do wieku dziecka książek.
4. Motywuj do czytania, podsuwaj ciekawą lekturę starszemu dziecku.
5. Zabieraj dziecko do biblioteki, aby mogło samo wybierać książki.

Czytajmy na głos! Dwadzieścia minut dziennie, CODZIENNIE! Jeśli dziecko jest zainteresowane, warto oczywiście czytać dłużej.
Pasowanie uczniów klasy I na czytelnika biblioteki szkolnej | PSP ...Nasza propozycja zabawy:
„Zakładka do książki”
Pomocna instrukcja na: