Święto Niepodległości w przedszkolu

Narodowe Święto Niepodległości w Przedszkolu „ISKIERKA”.

Godło Polski - Wszystkie Symbole - Baza znaków i ich znaczeńDzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też u nas odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki w Mogilanach i Libertowie przygotowywały się wcześniej do tego ważnego wydarzenia. Podczas występów dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły, a także improwizowały ruchem do muzyki F. Chopina.

Grupa Krasnoludki

Grupa Wiewiórki

Grupa Sowy

Grupa Skrzaty

Wszystkie dzieci wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych wykonane we wszystkich grupach wiekowych. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Grupa Misie

Grupa Jagódki

Grupa Stokrotki

Grupa Biedronki