Teatr Skrzat

Dnia 01.03.2019r. do naszego przedszkola zawitał krakowski Teatr Skrzat. Aktorzy przedstawili bajkę pt. „O Plastusiu co zabłądził w borze”. Przedstawienie ufundowane zostało przez Gminny Dom Kultury w Mogilanach w nagrodę za udział dzieci z grupy Skrzaty w XIV Gminnym Przeglądzie Grup Kolędniczych i Widowisk Bożonarodzeniowych:”O Złoty Róg Turonia”.Teatr Skrzat zachwycił dzieciaki przedstawieniem. Plastuś miał mnóstwo ciekawych przygód w lesie szukając poziomek dla lalki Kasi. Przygody Plastusia wywołały u dzieci wiele emocji.Ale jak to w bajkach bywa wszystko skończyło się dobrze. Elementy humoru, zabawy, śpiewu, logicznego myślenia, ale też czynnego udziału dzieci w przebiegu przedstawienia budziły pozytywne emocje u wszystkich naszych przedszkolaków. Ważnym przesłaniem teatrzyku były wartości wychowawcze takie jak: przyjaźń, dobro oraz pomoc innym w potrzebie.