Udział w Ogólnopolskim programie „Przedszkole Młodych Patriotów”

Nasze Przedszkole w Mogilanach i w Libertowie w okresie od 20.11.2018r. do 20.05.2019r. brało udział w Ogólnopolskim Programie „Przedszkole Młodych Patriotów”. Zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie . Warunkiem udziału w akcji było zgłoszenie i zorganizowanie w przedszkolu i wykonanie 5 zadań zaproponowanych przez organizatora.

Zadania były następujące:
– Przeprowadzenie pogadanki pt. „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą”.
– Przygotowanie plakatu „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”.
– Zorganizowanie przedszkolnego konkursu pieśni patriotycznych.
– Przygotowanie Kodeksu Postaw Patriotycznych.
– Przeprowadzenie pogadanki na temat postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego.

Wszystkie zadania zostały wykonane, zajęcia przeprowadzone. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat Polski, sławnych Polaków, Ojczyzny, żołnierzy walczących, dowiedziały się jak być dobrym obywatelem i jakie są cenne postawy patriotyczne. Dzieci są dumne z tego że są Polakami, znają swoje barwy i godło, z dumą śpiewają Mazurek Dąbrowskiego. Za udział w akcji przedszkole otrzymało Certyfikat i Tytuł: „Przedszkole Młodych Patriotów”