V Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków 2019- Sprintem do Maratonu

W czerwcu dzieci z grupy Skrzaty w Mogilanach i Biedronki w Libertowie  uczestniczyły w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków 2019 – „Sprintem do Maratonu”. Celem SPRINTEM DO MARATONU jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Dzieciaki solidnie się do biegu przygotowały i zaprosiły do uczestnictwa dzieci z grupy Biedronki – zerówka ze Szkoły Podstawowej w Mogilanach. Bieg odbył się 14.06.2019r. w Mogilańskim parku. Panie przygotowały dla dzieci numery startowe i wyznaczyły początek i koniec biegu (START I METĘ), następnie przeprowadziły rozgrzewkę. Dzieci z zapałem wykonywały ćwiczenia przygotowujące do biegu i odśpiewały hymn Sprintem do Maratonu, wtedy odbył się bieg.  Wszyscy wspaniale pokonali wyznaczoną trasę, bezpiecznie dobiegli do mety. Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Dla wszystkich biegaczy Panie przygotowały zasłużone MEDALE i DYPLOMY.
Przedszkolakom GRATULUJEMY dołączenia do grona małych maratończyków!!!