WARSZTATY Z GLINY

W styczniu w Przedszkolu w Mogilanach w Grupie Skrzaty odbyły się warsztaty z gliny, prowadzone przez Rodzica – mamę Maksia, która przygotowała dla nas te wspaniałe zajęcia. Lepienie z gliny to nie była tylko doskonała zabawa, ale również forma relaksu i terapii dla dzieci. Praca w glinie rozwija zdolności artystyczne, uczy kreatywności i wytrwałości. Wyrabia poczucie estetyki, rozwija wyobraźnię przestrzenną, sprzyja wyciszeniu i koncentracji na wykonywanym zadaniu. Ugniatanie, wałkowanie, formowanie i ozdabianie gliny wspiera rozwój małej motoryki. Dzieci doskonale się bawiły podczas ugniatania i wyrabiania serc z gliny. Które później trafiły do wypalenia w wielkim piecu, aby je utwardzić. Praca z gliną poprawia przecież sprawność ruchową rąk. Lepienie z gliny to także sposób na wyrażenie siebie i swoich emocji. Dotyk miękkiej, chłodnej i wilgotnej masy działa kojąco i rozładowuje napięcie, a także stymuluje układ nerwowy. Bardzo dziękujemy prowadzącej zajęcia za przygotowanie i poświęcony czas.