Wizyta Pielęgniarki

W dniu 17. 10. 2019r.  do naszego przedszkola zawitała – Pani Joasia, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka. Przedszkolaki z grupy Misie i Jagódki miały okazję  dokładnie obejrzeć przyrządy: do mierzenia ciśnienia, do oznaczania poziomu cukru we krwi. Pani pielęgniarka chętnym dzieciom zmierzyła ciśnienie. W czasie spotkania dowiedzieliśmy się także, w jaki sposób możemy zapobiegać infekcjom np.: zasłanianie ust w czasie kaszlu, opatrunek miejsc skaleczonych, jak należy dbać o higienę i jak właściwie się odżywiać, że powinniśmy dużo czasu spędzać na świeżym powietrzu, że nigdy nie wolno samemu brać lekarstw. Nasz gość przygotował dla przedszkolaków prezenty naklejki – dzielnego pacjenta.Na zakończenie przedszkolaki wręczyły Pani pielęgniarce pamiątkowy dyplom z podziękowaniem.

.