Wizyta w Kopalni Królowej Luizy w Zabrzu

W grudniu dzieci z grupy Biedronki z Libertowa i Skrzaty z Mogilan wyjechały na wycieczkę do Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu , aby tam poznać tajniki górnictwa. Dzieci mogły wcielić się w rolę górnika i na własnej skórze odczuć trudy pracy pod ziemią! Mali podopieczni otrzymali od przewodnika oryginalny, sztygarski ekwipunek w postaci kasku z lampą górniczą. W trakcie zajęć dzieci poznały realia pracy w kopalni, wykonywały różnorodne zadania, takie jak urabianie węgla kilofem, układanie drewna, a także odgadywały multimedialne zagadki dotyczące stroju górnika. To niezwykła przygoda dla dzieci, które na swojej drodze spotkały Skarbnika, opiekuna i strażnika górników. Mogły przejść się po wąskich korytarzach, zobaczyć i usłyszeć prawdziwe maszyny wydobywające węgiel. Dzięki projekcjom multimedialnym bliżej poznały pracę górników i dowiedziały się, dlaczego węgiel jest tak ważny dla Górnego Śląska. Na sam koniec czekała na nas przejażdżka autentyczną kolejną Karlik! To była wspaniała wycieczka!!!