Wybuch wulkanu w przedszkolu

W związku z realizacją w miesiącu lutym tematyki związanej z dinozaurami, dzieci przynosiły do przedszkola rożne figurki oraz książki o tej tematyce. Tak powstawały w salach kąciki dinozaurów. Podczas zajęć przedszkolaki pogłębiły wiedzę na temat tych prehistorycznych zwierząt, m.in. dowiedziały się dlaczego dinozaury wyginęły.

Jedna z teorii głosi, iż przyczyną ich wymarcia mogła być wzmożona aktywność wulkanów, dlatego aby dzieci mogły zaobserwować czym tak naprawdę jest wulkan, przeprowadzone zostały eksperymenty.  Wybuchy wulkanów w grupie Krasnoludki i grupie Skrzaty były spektakularne i wzbudziły ogromne zainteresowanie przedszkolaków. Tego typu zabawa jest najlepszym sposobem rozwijania aktywności własnej dziecka, zdobywania wiedzy i rozbudzenia ciekawości otaczającym światem. Uczy prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków z doświadczeń i eksperymentów.