Wycieczka do Niepołomic

Dnia 20.09.2018r dzieci z grupy Skrzaty i Sowy wybrały się do Niepołomic do Izby Leśnej, na ulicy Myśliwskiej 41, przy Budynku Nadleśnictwa -Niepołomice. Zostaliśmy mile przywitani przez Pana Leśnika, który oprowadził nas po Izbie Leśnej. Oglądaliśmy Wystawę prezentującą życie lasu, zachodzące w nim procesy przyrodnicze, wybrane gatunki ptactwa i zwierzyny występującej w Puszczy Niepołomickiej i innych kompleksach leśnych. Dzieci zdobyły wiele informacji na temat zwierząt leśnych, mogły z bliska zobaczyć jak wyglądają dzikie zwierzęta takie jak: sarny, jelenie, gronostaje, lisy, bobry, jeże, wiewiórki, dziki, żubry itd. Przedszkolakom bardzo się podobało a na zakończenie Panie zabrały dzieci na jesienny spacer po Niepołomickim lesie.