Wyjazd do Multikino na spektakl interaktywny Wielka przygoda małego żółwia! Tomek poznaje Polskę!

mapaDnia 13.03.2019r. Dzieci z grupy „Biedronki” z Libertowa i grupy dzieci „Wiewiórki, Sowy i Skrzaty” z Mogilan  wyjechały do Multikino w Krakowie na spektakl interaktywny
Wielka przygoda małego żółwia! Tomek poznaje Polskę!
Dzięki połączeniu zaawansowanej grafiki komputerowej, animacji i rzetelnej wiedzy, dzieci stały się aktywnymi uczestnikami fascynującego medialnego doświadczenia.
Na spotkaniu z „EduMagicą” młodzi widzowie rozmawiali na żywo z animowanym bohaterem, towarzyszyli w wyjątkowej edukacyjnej przygodzie, płynąc z nurtem Wisły przez Polskę. Dzieci poznały nowe miejsca i otoczenie przyrodnicze. Interaktywnie wzięły udział w perypetiach głównego bohatera.
Doświadczyły przy tym niesamowitych emocji.
Lekcja przygotowana została w oparciu o aktualna podstawę programową. Innowacyjna lekcja zainspirowała nas do aktywnej postawy wobec przyrody, dała rzetelną wiedzę o środowisku przyrodniczym i wzmocniła orientację proekologiczną u dzieci.

Dzieci podczas edukacyjnego show:
–  poznały  najciekawsze miejsca w Polsce, takie jak: Kraków, Warszawa, Toruń i Gdańsk,

–  utrwaliły popularne legendy polskie,
– dowiedziały się, jak to się stało, że Mikołaj Kopernik wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię,
– dowiedziały się, jak należy odczytywać mapę,
– dowiedziały się, jak należy zachować się nad wodą i że nie należy śmiecić i zanieczyszczać środowiska.